Європейська інноваційна рада (англ. EIC) – флагманська європейська інноваційна програма, спрямована на виявлення, розвиток та масштабування проривних технологій та інновацій, що змінюють правила гри, протягом усього життєвого циклу – від досліджень на ранніх стадіях до підтвердження концепції, передачі технологій, фінансування та масштабування стартапів та МСП.
EIC підтримуватиме інноваторів із проривними ідеями та ринковими інноваціями, які наразі стикаються з високими ризиками через фрагментарність інноваційної екосистеми, брак ризикового фінансування та неприйняття ризику.
Унікальною особливістю EIC є те, що вона надає фінансування окремим компаніям (переважно стартапам та МСП) як у формі грантів, так і у формі інвестицій. Інвестиції наразі здійснюються у формі прямих інвестицій в акціонерний капітал або квазівласних інвестицій.
Підтримує дослідження сміливих ідей для радикально нових технологій.
У проєктах зазвичай беруть участь консорціуми дослідників та інших партнерів щонайменше з трьох різних країн, але є також можливості для окремих команд і невеликих консорціумів (два партнери).
Гранти в розмірі до 3-4 млн євро підтримують розробку майбутніх технологій на ранніх стадіях (наприклад, різні види діяльності на низьких рівнях технологічної готовності TLR 1-3) аж до підтвердження концепції. Проєкти Pathfinder також можуть отримати додаткове фінансування для перевірки інноваційного потенціалу результатів своїх досліджень.
Фінансує інноваційну діяльність, яка виходить за рамки експериментального підтвердження принципу в лабораторії, щоб одночасно підтримувати:
- дозрівання та валідацію нової технології в лабораторії та у відповідних прикладних середовищах
- розробку економічного обґрунтування та бізнес-моделі для майбутньої комерціалізації інновації.
Очікуваними результатами проєкту EIC Transition є:
- технологія, яка продемонструвала свою ефективність для передбачуваного застосування (TRL 5/6) та
- бізнес-модель, її первинна апробація та бізнес-план для виведення на ринок.
Гранти у розмірі до 2,5 млн євро надаються на перевірку та демонстрацію технології у відповідних умовах та підготовку до виходу на ринок.
Пропонує підтримку стартапам та МСП, які:
- мають інноваційний продукт, послугу або бізнес-модель, що змінює правила гри та може створити нові ринки або порушити існуючі в Європі чи навіть у всьому світі;
- мають амбіції та прагнення до масштабування;
- шукають значне фінансування, але ризики, пов’язані з цим, занадто високі для приватних інвесторів.
Грантове фінансування:
До 2,5 млн євро, лише для інноваційної діяльності (TRL 5-8), що має бути завершена протягом 24 місяців.
Прямі інвестиції:
До 15 млн євро, для розгортання на ринку (TRL 9), принцип «терплячого капіталу» з перспективою 7-10 років.